Domy eco

Prezentowany dom to kolejny z serii budynków niskoenergetycznych oferowanych przez firmę ECO HOUSE DEVELOPMENT zbudowany z komponentów Wienerberger – a. Powstał on jako ostatni z budynków oferowanych przy ul. Ewy Szelburg-Zarembiny na osiedlu Bajka. 

Budynek został wykonany przy wykorzystaniu nowoczesnego systemu cienkospoinowego dedykowanego do domów energooszczędnych i pasywnych.

wienerbergerStosowanie nowoczesnych technologii pozwala nie tylko na uzyskanie oszczędności związanych z przyszłą eksploatacją domu, ale również wpływa na zmniejszanie negatywnych skutków dla środowiska naturalnego związanych z wykorzystaniem dużych ilości wody i energii, które są zużywane przy tradycyjnym systemie wznoszenia ścian. W trakcie budowy dążono do eliminacji mostków termicznych, zadbano o właściwą przenikalność cieplną dachu i podłóg. Ponadto w trakcie budowy budynku wykorzystano technologie „ciepłego” montażu trzyszybowych okien z powłoką niskoemisyjną. Zadbano także o zastosowanie nowoczesnej niskotemperaturowej instalacji podłogowej, zasilanej gazem ziemnym przy wykorzystaniu kotła kondensacyjnego. Program użytkowy pozwala na rozmieszczenie w budynku na dwóch poziomach pomieszczeń z wydzieleniem części dziennej z salonem, kuchnią, ubikacją, garażem i kotłownią; piętro stanowi wydzieloną część wypoczynkową czyli trzy lub cztery sypialnie, dwie lub jedna łazienka oraz garderoba (atutem budynku jest możliwość dostosowania układu pomieszczeń do potrzeb przyszłych użytkowników). Systemy grzewcze c.o. i c.o.w. wykorzystują odnawialne źródła energii, poprzez zastosowanie oprócz gazu, biopaliwa oraz niskonapięciowej instalacji oświetleniowej. Zadbano również o zagospodarowanie wód opadowych, które służą do nawadniania przydomowych ogródków.